Fałszywe alarmy bombowe w podkarpackich szkołach

wtorek, 9 marca 2021
Powiat dębicki
POL powiat dębicki COA.svg
Prawo i przestępczość
N icon law and crime.png

8 marca 2021 roku policjanci z Dębicy odebrali dwa zgłoszenia o rzekomych bombach, które miałyby się znajdować w szkołach podstawowych w powiecie dębickim. Alarmy okazały się fałszywe.

Około godziny 8:20 do dębickich policjantów dotarło zgłoszenie o bombie w szkole podstawowej w Podgrodziu, która miałaby się znajdować w plecaku jednego z uczniów. Szkołę dokładnie przeszukano, lecz nie odnaleziono żadnej bomby. Sprawdzono też monitoring, aby ustalić czy nikt podejrzany nie pojawił się w szkole, jednak tu też nic nie znaleziono.

Chwilę po zakończeniu interwencji w Podgrodziu, policjanci otrzymali zgłoszenie ze szkoły podstawowej w Pustyni. Tam także nie znaleziono nic podejrzanego. Treść zgłoszenia była prawie identyczna.

Źródła

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa podkarpackiego
Wikinews
Podkarpackie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie podkarpackim.

Zobacz także aktualne wydarzenia z: Rzeszowa, Przemyśla, Tarnobrzega, Krosna, Sanoka
pozostałych miejscowości

This page is based on a Wikipedia article written by contributors (read/edit). Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply. Images, videos and audio are available under their respective licenses. Cover photo is available under CC BY 2.0 license.